تحقیق درباره کودکان خیابانی (روانشناسی و روانپزشکی)

دسته بندی روانشناسی و روانپزشکی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 12
حجم فایل 12 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فقر

کودکان خیابانی حاصل تاختو تاز فقر و فساد هستند

    كودكان خیابانی حاصل تاخت و تاز فقر، تبعیض و فساد هستند. تنگدستی و فقر ریشه بسیاری از آسیب‌ها و آلودگی‌هاست. ناهنجاری‌های بسیاری در این منجلاب پدید می‌آیند، پا می‌گیرند و گسترش می‌یابند.كودكان خیابانی خود به خود و ناگهانی پدید نیامده‌اند؛‌ اگر قرار است كودكان خیابانی نشوند، باید به فكر ریشه‌كن كردن علت‌های خیابانی شدن‌شان بود.

    آنها معلول ناهنجاری‌های اجتماعی موجود هستند؛ معلول خلائی كه از فقدان نهاد خانواده در جامعه پدید آمده است. این كودكان اغلب در خانواده‌های بی‌سرپرست و یا بدسرپرست پدید می‌آیند و جبر شرایط محیط و نه میل و اراده‌شان، آنان را به خیابان رانده است.

    شناخت درست و دقیق از این كودكان تنها زمانی حاصل می‌شود كه فرزندان خود را در شرایط آنها تصویر كنیم؛‌ شرایطی كه به دلایل مختلف طبیعی یا اجتماعی خانه و زندگی خود را از دست بدهند. تنها زمانی می‌توان راه‌حل‌های منصفانه و منطقی برای حل این معضل بیابیم كه سرگشتگی آنان را در اجتماع آدم بزرگ‌ها، كه هیچ ربطی به آنها ندارد، دریافت.
    گرسنگی، وحشت مرگ، همنشینی با اشرار جامعه،‌ استفاده از آنها برای قاچاق مواد مخدر،‌ سرقت، بیماری، خیابان‌خوابی و هزاران معضل دیگر نیروهای پلیدی هستند كه این كودكان معصوم را تهدید می‌كنند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *